آماده کردن قلیان چندان کار سخت و دشواری نیست و اگر سه لی چهار بار اینکار را انجام دهید، تا حدودی متوجه خواهید شد که چگونه آنرا درست کنید. کشیدن قلیون یکی از تفریحات میان جوامع ایرانی محسوب می‌شود. افراد با جمع شدن در کنار هم به نوبت شروع به کشیدن قلیان می‌نمایند.

آماده سازی قلیون، مراحل و روش های خاص خود را دارد که بهتر است به ترتیب و با دقت کامل انجام گیرد. در غیر این صورت نخواهید توانست قلیان مناسبی به دست آورید و تمام تلاش های شما به هدر خواهد رفت.

قلیونی که اصطلاحاً چاق نشده باشد و یا یکی از ترکیبات آن نظیر تنباکو، زغال و آب، به میزان زیاد و یا کم بکار گرفته شده باشند، باعث بوجود آمدن عوارض مختلف (سردرد، گلودرد، حالت تهوع و …) در مصرف کننده می‌شود. قلیانی خوب است که به اصطلاح سبک باشد.

آماده و تمیز کردن اجزای قلیان

رعایت بهداشت در قلیان کشیدن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به آنکه دود قلیون برای سلامتی انسان مضر است، عدم رعایت نکات بهداشتی باعث بروز مشکلات مختلف می‌شود. اولین مرحله در آماده کردن قلیان، تمیز کردن و شستن اجزای آن است.

اگر حس می‌کنید قلیانتان کثیف است، حتما پیش از استفاده، تک تک اجزا را جدا کرده و آن ها را با آب گرم و یک برس بلند و باریک بشویید. بهترین روش نگهداری و تمیز نگه‌داشتن قلیان این می‌باشد که پس از هربار استفاده آنرا آب کشی کنید.

آببندی قلیون

سپس داخل جام یا کوزه قلیون را از آب سرد پر کرده و بدنه‌ی آنرا در آب قرار دهید؛ به این حالت آببندی قلیان گفته می‌شود. برای این منظور باید حدود 5.2 سانتی متر از بدنه‌ی قلیان در آب فرو رود. اما اگر قلیان شما سایز کوچک است، 5.1 سانتی متر آن بایستی در آب باشد. از این طریق نیکوتین و مواد شیمیایی موجود در طعم قلیان با توجه به میزان آب موجود در جام کاهش می‌یابد.

برای آماده کردن قلیان، در داخلِ آبِ جامِ چند تکه یخ نیز اضافه کنید. درواقع در هنگام کشیدن قلیان، آب درون جام گرم می‌شود و باعث کهنه شدن طعم قلیان می‌گردد. اضافه کردن یخ کمک کند تا در دمای کم و سرد باقی بماند.

همچنین دود قلیان کمتر آزار دهنده‌تر شده و کشیدن آن لذت بخش‌تر و مطبوع می‌شود. البته لازم به ذکر است که یخ باعث کم شدن تندی و طعم تنباکو نیز می‌شود.

سپس بدنه‌ی قلیان را داخل آب بگذارید و محکم ببندید. به گونه‌ای که بدنه با شیشه‌ی قلیان خوب چفت شود. یک قطعه به نام درزبند از جنس سیلیکون و پلاستیک در بالای بدنه قلیان وجود دارد.

این قطعه باعث هوادهی قلیان می‌شود و اگر برای آن مشکلی ایجاد شود، دود قلیون کم شده و ضعیف خواهد شد. اگر درزبند باعث نفوذ هوا به داخل بدنه قلیان شد، آن را با چند قطره مایع ظرف شویی و آب بشویید.

اتصال شلنگ

پس از آنکه فرایند آببندی و اتصال بدنه به جام را انجام دادید، حال نوبت به اتصال شلنگ به بدنه می‌باشد. شلنگ را به محل مورد نظر روی بدنه قلیان وصل کنید. دقت داشته باشید که دهانه شلنگ باید با محل نصب آن روی بدنه قلیان یکی باشد.

هنگامی که شلنگ را وصل نمودید، از مناسب بودن میزان آب داخل جام مطمئن شوید. کم یا زیاد بودن آب نمی‌گذارد به طور صحیح قلیان بکشید.

سپس جریان هوا را در قلیان بررسی کنید. برای این منظور دستتان را در جایی که ظرف طعم قرار دارد، بگذارید تا هوا از بالا به درون قلیان نیاید. پس از آن سریعاً دست خود را کنار بکشید.

در حین آماده کردن قلیان اگر حس کردید هوا به داخل کشیده می‌شود، اتصالات را دوباره بررسی کنید. بهتر است از واشر برای اتصالات خود استفاده کنید تا در این مورد مشکلی نداشته باشید.

آماده کردن تنباکو در قلیان

تتون و تنباکو با طعم های مختلفی در بازار عرضه می‌شود. بسته به سلیقه‌ی خود تنباکو موردنظرتان را انتخاب کنید. تنباکوهایی مثل لیمو، نعناع و پرتقال طعم های سبک هستند و تنباکوهایی چون دوسیب، آلبالو و آلو جنگلی طعم های سنگین محسوب می‌شوند.

پس از انتخاب تنباکو، سری قلیون که دارای جای تنباکو می‌باشد را پر از توتون و تنباکو نمایید. حواستان باشد باید تنباکو به اندازه در کاسه ریخته شود. کم یا زیاد بودن آن باعث بد شدن طعم قلیان می‌شود.

موقع که میخواهید طعم را در محل مخصوص تنباکو بریزید، ابتدا آنرا با دست خود از هم باز کرده به طوری که شکل رشته رشته‌ای شود، سپس آنرا داخل کاسه بریزید. اینکار باعث می‌شود تا هوا در طعم جریان داشته باشد. اگر تنباکو را همانطور به صورت فشرده روی سر قلیان بگذارید، طعم خفه شده و مزه بدی به قلیان می‌دهد.

درپوش روی تنباکو باید حداقل چند میلیمتر فاصله داشته باشد. در غیر اینصورت بعد از گذاشتن زغال طعم شما کاملاً سوخته و قلیان شما خراب می‌شود.

نحوه تهیه زغال در سر قلیان

فویلی که می‌خواد در زیر غال ها برای آماده کردن قلیان استفاده کنید باید دارای سوراخ ها نسبتاً ریزی بر روی آن باشد. برای این منظور می‌توانید بوسیله جسم نوک تیزی بر روی فویل سوراخ های متعددی ایجاد کنید. اینکار باعث می‌شود تا موقع استنشاق قلیان، هوای گرم زغال به تنباکو برسد.

همچنین سطح فویل باید کاملا صاف بوده و کاملاً دهانه‌ی سری را بپوشاند. بقیه فویل را به اطراف ظرف فشار دهید. حال وقت آن رسیده برای آماده سازی قلیان زغال را آماده کنید. در مرحله آخر زغالی که در آتشدان گردانده‌اید را روی فویل قرار دهید. لازم به ذکر است که تمامی ذغال ها را روی فویل قرار ندهید. اینکار باعث سوختن تنباکو و خراب شدن طعم قلیان می‌شود.

می‌توانید بر روی زغا هایتان از فویل و یا درب پوش جهت پوشاندن سطح ظرف استفاده کنید. اینکار از خاموش شدن زغال ها در طی جریان باد جلوگیری می‌کند.

4/5 - (2 امتیاز)