طعم دار کردن قلیان معمولاً توسط افرادی انجام می‌گیرد که طرفدار یک نوع طعم تنباکو هستند. طعم های مختلف تنباکو با هر بار کشیدن قلیون، به نوعی روی بدنه و شلنگ قلیان نشست کرده و کم کم باعث طعم گرفتن آن می‌شوند.

زمانی که از یک قلیان فقط برای کشیدن یک طعم تنباکو استفاده شود، کشیدن طعم مربوطه در آن قلیون واضح‌تر و دلچسب‌تر خواهد بود. اما هنگامی که از یک قلیان برای کشیدن تنباکوهای مختلف اصتفاده می‌شود، قلیان مربوطه با گذشت زمان نمی‌تواند کام موردنظر شما را ایجاد کند.

نحوه طعم دار نمودن قلیون های مختلف باتوجه به جنس و متریالشان با یکدیگر فرق می‌کند. اگر میخواهید قلیونتان را طعم دار کنید و یا آنکه طعم آنرا از بین ببرید، در پایان مطلب همراه ما باشید.

طعم دار کردن قلیان نو

قلیان های مختلفی با ساختار متفاوتی از جمله چوب، شیشه، فلزی و … در بازار وجود دارد. تقریباً نحوه طعم دار کردن قلیان ها با یکدیگر مشابه است بجز قلیون چوبی. پس از خرید قلیان از مجموعه قلیون لند یا هر فروشگاه دیگری، باید در قدم اول آن را طعم دار یا به اصطلاح آب بندی کنید.

قلیان جدید یا نو در ابتدا فاقد طعم و مزه بوده و در صورت قلیون کشیدن با آن ممکن است طعم ساختار قلیان را بدهد. برای مثال در صورتیکه قلیون چوبی باشد ممکن است طعم چوب نیز بدهد. درواقع هدف از طعم دار نمودن قلیون برای این خاطر است که حتی در زمانی که قلیان روشن و چاق هم نشده عطر و بوی تنباکو بدهد.

قلیون کشیدن با قلیانی که طعم دار نشده کام خوبی ایجاد نمی‌کند، به درستی چاق نمی‌شد و همچنین فرد مصرف کننده در زمان کشیدن قلیان طعم خوبی احساس نخواهد کرد. به طور کلی اصلی ترین علت طعم بد قلیان همین مسئله می باشد.

معمولاً در قهوه خانه ها و سفره خانه های سنتی که قلیان سِرو می‌شود از تنباکو دوسیب برای طعم دار نمودن قلیان استفاده می‌شود.

روش های طعم دار کردن قلیان چوبی

همانطور که متوجه شدید، طعم دار کردن قلیان، خصوصاً چوبی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای طعم دار کردن این نوع قلیون دو روش مورد استفاده قرار می‌گیرد که به شرح زیر هستند:

  • استفاده از پارچه

از جمله روش های رایج برای طعم دار کردن قلیون چوبی، استفاده از پارچه است. برای این منظور یک پارچه را به ابعاد قلیان برش زده و آنرا نم دار کنید. سپس پارچه را به دور پایه و تنۀ قلیان چوبی بچسبانید تا بوی چوب را به خود بگیرد.

اگر میخواهید از این قلیانتان فقط برای کشیدن یک طعم استفاده کنید، پارچه را با آب تنباکوی طعم موردنظرتان نم دار نمایید. برای ایجاد آب تنباکو، تنباکوی میوه‌ای را در آب خیس کرده و بعد از چند ساعت، پارچه را با آب تنباکو خیس کنید.

برخی دیگر از افراد به جای پارچه از فویل آلومینیومی برای آب بندی، طعم دار کردن و از بین بردن بوی چوب قلیون استفاده می‌کنند.

  • استفاده از عصاره تنباکو

روش دیگری که برای طعم دار نمودن قلیون بکار گرفته می‌شود، عصاره یا شیره تنباکو است. برای این منظور باید عصاره یا شیرۀ به دست آمده را در داخل تنه قلیون بریزید. این کار را چند دفعه تکرار کنید تا بوی بد چوب قلیون از بین برود. در این صورت بوی چوب از قلیان چوبی رفته و قلیون به خوبی آب بندی خواهد شد.

برای گرفتن شیره یا عصاره تنباکو باید ابتدا تنباکوی میوه‌ای موردنظرتان را با مقداری آب جوش در داخل ظرفی ریخته و بعد از مدتی تفاله ها را جدا کنید. آبی که از این ترکیب بدست می‌آید، شیره یا عصاره تنباکو است. توجه داشته باشید که این عصاره باید غلیظ باشد.

آببندی کردن قلیان برنجی

از انواع دیگر قلیان، قلیون های فلزی می‌باشد که نوع برنجی یکی از آنها محسوب می‌گردد. درصورت عدم طعم دار کردن قلیان برنجی، هنگام قلیون کشیدن مزه فلز می‌دهد. فرایند طعم دار کردن این قلیون مشابه قلیون های چوبی بوده با این تفاوت که برای طعم دار نمودن قلیون برنجی باید روش های مذکور (عصاره تنباکو، پارچه) را به دفعات بیشتری انجام دهید.

همانطور که در مطلب تفاوت قلیان برنجی و چوبی اشاره کردیم، قلیون های برنجی و یا به طور کلی فلزی نسبت به چوب دیرتر طعم دار میشوند. قلیان برنجی برخلاف چوب دارای منافذ نبوده و به راحتی رطوبت را جذب نخواهد کرد. به طور کلی آب بندی و طعم دار کردن قلیان های فلزی نسبت به قلیون های چوبی سخت‌تر است.

از بین بردن طعم قلیان

پس از گذشت مدت زمانی طولانی و استفاده از انواع تنباکو در قلیان، ممکن است احساس کنید که قلیون بو و طعم بدی گرفته است. در این حالت باید طعم قلیان را از بین ببرید. در مراحل قبلی آموختید که طعم دار کردن قلیان چگونه است، حال میخواهید متوجه شودی که چگونه این طعم را از بین برد.

بهترین روش برای از بین بردن بو و طعم بد قلیان، شست و شوی آن با آب داغ است. برای اطلاعات بیشتر به شستن و ضد عفونی کردن قلیان مراجعه کنید. درصورتی که با شستشوی مکرر طعم از بین نرفت و قلیان همچنان بوی نامطبوعی می‌داد، باید تنه‌ی جدیدی خریداری نمایید.

برخلاف طعم دار کردن، از بین بردن طعم و بوی قلیون های چوبی نسبت به قلیون برنجی دشوارتر است. برای شستن قلیان چوبی باید تمامی قطعات قلیان را جدا کرده و با آب گرم و یک برس به خوبی اجزای مختلف آنرا تمیز کنید.

3.7/5 - (4 امتیاز)